VŠEOBECNÉ

FOODIO™ je chutné, nutričně kompletní jídlo s výtažky z léčivých rostlin pro usnadnění každodenního šťastného života. Naším cílem je dělat co nejzdravější jídlo se spoustou benefitů.

Díky FOODIO™ si do minuty připravíš jídlo, které ti dodá všechny potřebné sacharidy, bílkoviny, tuky, vlákninu, vitamíny a minerály.

Navíc, extrakty z ashwagandhy a gotu kola ti pomohou zvládat stres, betaglutany podpoří tvou imunitu a probiotika a prebiotika se postarají o tvé trávení.

Ušetříš tak spoustu peněz za doplňky výživy a hlavně kopec času, který můžeš věnovat aktivitám a lidem, které miluješ.

Podle nás chutnají všechny varianty dobře :). Při vývoji jsme ale prioritně hleděli na funkčnost, přírodní původ surovin a benefity, které ti přinesou. Proto je i chuť přírodní a méně výrazná. V případě ochucených variant chutná sladší. PRO TIP: pro ještě lepší chuť použij mixér a přidej banán.

ESSENTIAL (neslazené) – neutrální neslazená chuť . Ideální pokud si chceš následně ochutit FOODIO™ podle sebe, nebo preferuješ naturální nevýrazné chutě.

RASPBERRY – dochucené sušenými malinami. Velice příjemná malinová chuť a krásná vůně.

CHOCOLATE – dochuceno výborným kakaem a přírodním vanilkovým aroma.

EXTRA CRUNCHY CHOCOLATE – chutná stejně výborně jako CHOCOLATE, ale navíc obsahuje extra velké kousky mandlí.

VANILLA – jemný nádech přírodní vanilky.

CAFÉ MOCHA (kofein) – název mluví sám za sebe. Chuť je jemně kávovo-čokoládová. POZOR, nedoporučujeme pít ve večerních hodinách! 360 kcal porce obsahuje 50 mg kofeinu, což je jako jedno běžné espresso.

FOODIO™ obsahuje hlavně přírodní a co nejméně zpracované suroviny, aby se zachovala jejich výživová hodnota.

Má hutnější krémovou konzistenci s příměsí mletých oříšků, která zajistí lepší pocit při konzumaci a postará se io pocit sytosti.

EXTRA CRUNCHY CHOCOLATE – Obsahuje navíc extra kousky mandlí (velké cca 3 mm), kde si na své přijdou milovníci křupání :). Žvýkání podporuje produkci slin, které obsahují enzym amylázu. Tento enzym pomáhá trávit sacharidy a eliminují se tak žaludeční potíže.

Výsledná konzistence a chuť závisí však i na tom, s čím FOODIO™ smícháš.

Různé tipy pro přípravu  nájdeš ZDE.

Pokud si dáváš FOODIO™ poprvé, doporučujeme jednu porci za den. Drtivá většina zákazníků nemá absolutně žádný problém s trávením FOODIO™. Ve výjimečných případech se může vyskytnout jemná plynatost. Ne každý je zvyklý na vyšší obsah bílkovin ve spojení s vlákninou. Jemná plynatost je projev zdravé adaptace střevního mikrobiomu. Někdy může trvat pár dní, dokud si úplně zvykneš. Pokud se ale vyskytne výjimečný případ, že ti nesedne, můžeš bez problémů využít naší 30denní garance spokojenosti. Samozřejmě to platí i pro otevřená a částečně spotřebovaná balení.

Ano, to je přece účel! Délka pocitu sytosti se ale u každého liší. Záleží na stavbě těla a aktivit, které vykonáváš. U 360kcal porce se to pohybuje kolem 3 – 5 hodin.

FOODIO™ je pro každého, kdo se chce stravovat zdravě, ale ne vždy se mu chce nebo dá.

Samozřejmě, ideální je stravovat se vyváženě, mít přehled o tom, kolik vitamínů, sacharidů a bílkovin ve stravě přijímáme a jíst také kopec ovoce a zeleniny. Ale chceme-li něčeho dosáhnout, nejdůležitější je vytrvalost a pravidelnost.

Většina z nás s tím však má problém a lehce sklouzne k rychlé, nezdravé náhradě jídla. Hlavně v časové nouzi a v obdobích, kdy nemáme nejlepší náladu. Pokud jsi člověk, který má železnou pevnou vůli a užívá si pravidelné chystání vyvážené stravy, tak si můžeš pomyslet, že pro tebe je tento produkt zbytečný. Ale z našich dlouhodobých zkušeností víme, že tomu tak v drtivé většině případů není. Dokonce i takoví lidé najdou ve FOODIO™ skvělý benefit v podobě obsažených ingrediencí, které by jen stěží hledali v běžných potravinách.

Věříme, že každý si najde způsob, jak mu FOODIO™ usnadní každodenní život ai kdyby to bylo jen minimálně, tak nás to bude nesmírně těšit!

Bohužel, suroviny nám to neumožňují. Naší prioritou je používat jen nejkvalitnější suroviny rostlinného původu.

Například ke slazení používáme sladidlo glykosidy steviolu (Reb A 98 %), což je výtažek nejchutnější části ze stévie, ale je trojnásobně dražší oproti často používané syntetické sukralóze.

Jako hlavní zdroj kvalitních tuků ve FOODIO™ najdeš směs MCT tuků, mandlí a lněných semínek, což je sice dražší, ale zajistíme tak kvalitní zdroj rostlinných bílkovin a také výborně využitelné vitamíny a minerály.

Využíváme nejkvalitnější extrakt z ashvagandhy KSM 66, který byl podroben řadě klinických studií a máme tak jistotu toho nejlepšího.

Aby naše produkty obsahovaly plnohodnotnou bílkovinu a vyhnuli jsme se použití sóji, která je sice dostupná, ale mnoho zákazníků s ní má z různých důvodů problém, používáme až pět hlavních zdrojů bílkovin, což zajišťuje optimální profil aminokyselin. Jedná se o dýňový a rýžový bílkovinný koncentrát, hrachový bílkovinný izolát, mandle a lněná semínka.

I přes použití nejkvalitnějších surovin se nám podařilo udržet velmi dobrou cenu – plnohodnotné jídlo se spoustou benefitů si umíš vychutnat už za cenu jedné kávy. Navíc ušetříš na drahých doplňcích na imunitu, trávení, psychickou pohodu a doplnění vitamínů a minerálů.

FOODIO™ si objednáš výhradně v našem obchodě foodio.store

Umíme tak garantovat, že dostaneš čerstvě zabalený produkt, který byl adekvátně skladován.

Při pravidelném odběru od nás navíc získáš spoustu benefitů.

FOODIO™ nebylo navrhováno s primárním záměrem úpravy váhy. Pokud chceš ale upravit svou hmotnost, nejdůležitější je dosáhnout kalorického deficitu během určitého období. Tady ti umí FOODIO™ výrazně pomoci, protože si umíš přesně vysledovat, kolik přijmeš kalorií.

Je velmi důležité zdůraznit, že každý má jiné potřeby a vyžaduje jiný kalorický příjem. Pokud nevíš, kolik kalorií máš přijmout, doporučujeme se poradit s výživovým poradcem.

FOODIO™ ti umí vždy usnadnit život. Bez námahy doplníš všechny živiny, které potřebuješ.

Pokud se přihlásíš k pravidelnému odběru, tak nemusíš už ani objednávat, my se o tvé zásoby postaráme. Interval odesílání a obsah objednávky si umíš kdykoli upravit, případně zrušit.

FOODIO™ je pro každého, komu se hodí zdravé, rychle připravitelné jídlo, takže jej využijí samozřejmě i sportovci.

NUTRIČNÍ INFO

Ano, FOODIO™ neobsahuje žádný lepek.

Podstatná část vitamínů a minerálů ve FOODIO™ pochází přímo z použitých ingrediencí. To je také hlavní důvod, proč používáme co nejvíce přírodních surovin. Zbytek minerálů a vitamínů doplňujeme směsí, která obsahuje jen výborně vstřebatelné složky. Tak si doplníš všechny potřebné vitamíny a minerály.

Chtěli jsme se vyhnout čistě syntetickým sladidlům, proto FOODIO™ obsahuje extrakt ze stévie. Takto jsme udrželi obsah cukrů na minimální hodnotě, při zachování co možná nejlepší chuti.

Používáme extrakt ze stévie, který obsahuje až 98% Rabeudiosidu A – je to nejsladší část stévie, která nemá hořkou chuť. Negativum je, že je podstatně dražší.

Ano. Ve FOODIO™ kombinujeme pět hlavních zdrojů bílkovin (hrachový bílkovinný izolát, rýžový a dýňový bílkovinný koncentrát, mandle a lněná semínka), takže máme skoro ideální PDCAAS skóre (Protein Digestibility-Corrected Amino Acid Score), což znamená, že u živočišných bílkovin.

I když žádná složka není nebezpečná pro děti, nemůžeme doporučit, aby jej užívali. Složení bylo navrženo pro průměrného dospělého a děti mají jiné nutriční nároky. Před užíváním proto doporučujeme konzultovat vhodnost s lékařem.

I když žádná složka není nebezpečná pro děti, nemůžeme doporučit, aby jej užívali. Složení bylo navrženo pro průměrného dospělého a děti mají jiné nutriční nároky. Před užíváním proto doporučujeme konzultovat vhodnost s lékařem.

Ořechy – kokos, mandle

Lepek – ne

Sója – ne

Laktóza – ne

Ne. I když některé suroviny jsou BIO, jako například kokosový cukr, kokosová dehydratovaná dužina, ashwagandha a jiné, neklademe na to důraz. Výsledný produkt by byl zbytečně předražený a méně chutný. Klademe důraz hlavně na kvalitní zdroje, chuť a nutriční vlastnosti.

Ano, všechny výrobky prodávané na naší stránce jsou vyrobeny ze surovin, které pocházejí výlučně z ověřených zdrojů. Výrobní proces je podle platného zákona o potravinách a tabákových výrobků prováděn v systému kritických bodů HACCP (Hazard Analysis Critical and Control Points) v potravinářství.

DÁVKOVÁNÍ A SKLADOVÁNÍ

Pokud začínáš s FOODIO™, doporučujeme na to jít pomalu. Každý má své zaběhlé složení stravy a naše tělo se ke změně musí adaptovat. Ze začátku doporučujeme nejvýše jedno jídlo denně a uvidíš, jak tvé tělo zareaguje. V drtivé většině případů je to naprosto bez problémů.

Nechceme, aby bylo FOODIO™ vnímáno jako forma diety. Je to spíše první pomoc, když nestíháš, nebo nemáš chuť si připravit vyvážené jídlo. Někteří ho mají pořád po ruce a když nestíhají, dají si FOODIO™. Jiní si nahrazují klasickou snídani nebo oběd. Způsob, jakým budeš užívat FOODIO™, je jen na tobě.

Příprava je super jednoduchá – prášek smícháš s vodou, protřepeš a je to.

1. Začni s vodou (300 ml) – vyhneš se hrudkám.
2. Přidej 3 odměrky (78g) FOODIO ™
3. Pořádně promíchej a 30 sekund nech odstát.

PRO TIP: pro ještě lepší chuť použij mixér a přidej banán.

Pro více příkladů klikni SEM.

Teoreticky je to samozřejmě možné a někteří zákazníci tak činí a to s pozitivními účinky. Úplná náhrada jídla ale není naším cílem. Máme rádi jídlo! Ve skutečnosti ho máme velmi rádi, ale pokud na něj nemáme čas, nechceme jej nahrazovat nezdravými alternativami.

Většina zákazníků užívá FOODIO™ k snídani nebo obědu, během časového vytížení, kdy nemají čas si připravovat a vychutnávat vyváženou stravu.

Skladujte na suchém, chladném místě, bez přístupu slunečního záření a nežádoucích osob :). Po smíchání s vodou konzumujte do pár hodin, nebo v případě umístění do chladničky do 24 hodin. Před konzumací nezapomeňte znovu protřepat.

Ano, FOODIO™ můžeš používat jak jen chceš. Nejedná se o žádnou dietu, jde jen o jednoduché, zdravé, udržitelné jídlo se spoustou benefitů. Můžeš si do něj přidat cokoli co chceš a vytvořit si tak vlastní unikátní variantu.

Minimální trvanlivost je uvedena na zadní straně produktu. Po roce od výroby začnou ztrácet obsažené vitamíny svou sílu a sníží se i obsah probiotických spor. Z tohoto důvodu doporučujeme produkt spotřebovat do jednoho roku od výroby.

V případě, že obal nebyl otevřen a produkt byl správně skladován, FOODIO™ vydrží i déle, je nutné ale následně sledovat případně senzorické změny a v případě nejmenšího podezření produkt nekonzumovat.

OBJEDNÁNÍ A DOPRAVA

Objednávky jsou obvykle odesílány nejpozději následující pracovní den po přijetí. V takovém případě ti zboží s největší pravděpodobností dorazí nejpozději do 2 pracovních dnů. V době velké vytíženosti kurýrní služby může být tato lhůta prodloužena (například během nákupních shonů před Vánocemi).

Samozřejmě. Pokud ti náš produkt z jakéhokoli důvodu nevyhovuje, nesplnil tak svůj účel a my ti bez problémů a zbytečných otázek vrátíme peníze. Samozřejmě budeme rádi za každou zpětnou vazbu i negativní, která nám pomůže zlepšit naše produkty.

Více o 30-ti denní garanci vrácení peněz ZDE .

Každý nový zákazník obdrží automaticky odměrku k první objednávce. Pokud objedná 2ks FOODIO dostane odměrku i FOODIO láhev. V případě 3 ks v první objednávce dostaneš odměrku, FOODIO láhev a super praktickou kapsu na cesty Go-bag. Produkty se ti automaticky přidají do objednávky s nulovou cenou po vyplnění fakturačních údajů. Pokud by se nějakým nedopatřením tak nestalo, stačí nám jen napsat a my je přidáme.

Ano, objednávka je možná i bez registrace.

Samozřejmě. Jakmile bude tvoje objednávka vyřízena, obdržíš e-mail ve kterém bude odkaz na sledování zásilky. Před doručením tě bude kontaktovat kurýr GLS.

V případě jakýchkoli problémů s doručením nás prosím kontaktuj.

Potřebuješ vědět něco jiného?

Pokud potřebuješ s čímkoli pomoci, napiš nám prosím na email support@foodio.cz nebo nám zavolej na ☎ +420 608 449 210 . S radostí pomůžeme!